Ulasan COE Q1 2026: Kategori A Naik, Kategori B Turun
Kategori A naik daripada $102,009 kepada $111,890 manakala B turun daripada $119,100 kepada $115,568, dan A seketika ditutup di atas B. Enam pusingan dan jurang A–B.
Pada Januari hingga Mac 2026, Kategori A naik daripada $102,009 kepada $111,890 manakala Kategori B turun daripada $119,100 kepada $115,568. Jurang antara keduanya mengecil daripada $17,091 kepada $3,678, dan dalam satu pusingan, pada 20 Februari, Kategori A ditutup di atas Kategori B. Kedua-dua kategori mencatat purata lebih rendah berbanding suku terakhir 2025: Kategori A $107,407 berbanding $114,004, Kategori B $114,366 berbanding $126,130.
Enam pusingan
| Kategori | Sesi bidaan | Minimum | Purata premium | Maksimum |
|---|---|---|---|---|
| A | 6 | S$102,009 | S$107,407 | S$111,890 |
| B | 6 | S$105,001 | S$114,366 | S$121,634 |
| C | 6 | S$74,801 | S$75,751 | S$78,000 |
| D | 6 | S$7,989 | S$8,670 | S$9,589 |
| E | 6 | S$112,890 | S$117,465 | S$122,000 |
Min aritmetik merentas sesi bidaan yang ada; tiada wajaran mengikut kuota. Sesi bidaan yang hilang tidak dicipta. Jadual ini dikemas kini apabila rekod sumber diperbetulkan.
| Pusingan | Kategori A | Kategori B | B tolak A |
|---|---|---|---|
| 7 Januari | $102,009 | $119,100 | $17,091 |
| 21 Januari | $109,501 | $121,634 | $12,133 |
| 4 Februari | $106,320 | $110,890 | $4,570 |
| 20 Februari | $106,501 | $105,001 | −$1,500 |
| 4 Mac | $108,220 | $114,002 | $5,782 |
| 18 Mac | $111,890 | $115,568 | $3,678 |
Persaingan mengikut kategori
| Suku | Kategori A | Kategori B |
|---|---|---|
| Oktober–Disember 2025 | 1.43 | 1.37 |
| Januari–Mac 2026 | 1.51 | 1.45 |
Persaingan meningkat dalam kedua-dua kategori, sedikit lebih dalam Kategori A. Kereta elektrik mengambil 55% hingga 61% pendaftaran kereta baharu pada suku tahun itu; LTA tidak menerbitkan bagaimana permintaan itu terbahagi antara Kategori A dan B. Lihat EV dan Kategori A.
Maksud jurang yang kecil bagi pembeli
Apabila premium Kategori A dan B hampir sama, kereta Kategori B hanya sedikit lebih mahal dari segi COE berbanding kereta Kategori A. Bahagian harga yang lain, cukai dan kos penggunaan masih berbeza, jadi bandingkan sebut harga lengkap. Lihat Kategori A atau B.
| Perbezaan | Sesi bidaan berpasangan | Perbezaan min |
|---|---|---|
| B tolak A | 6 | S$6,959 |
| E tolak B | 6 | S$3,099 |
| E tolak A | 6 | S$10,058 |
| A tolak C | 6 | S$31,656 |
Hanya sesi bidaan yang mengandungi kedua-dua kategori digandingkan. Perbezaan ini menggambarkan harga; mereka tidak mengenal pasti motif pembida atau membuktikan bahawa mana-mana kategori dinilai rendah.
Apa berlaku seterusnya
Kedua-dua kategori terus naik selepas Mac: Kategori A mencapai rekod $133,009 pada 9 September 2026. Lihat ulasan separuh tahun pertama dan keputusan terkini:
| Kategori | Premium | Kuota | Bidaan diterima | Bidaan setiap COE |
|---|---|---|---|---|
| A | S$132,004 | 1,191 | 1,574 | 1.32 |
| B | S$131,901 | 923 | 1,149 | 1.24 |
| C | S$92,200 | 308 | 481 | 1.56 |
| D | S$10,778 | 539 | 611 | 1.13 |
| E | S$135,790 | 270 | 411 | 1.52 |
Dikemas kini selepas setiap pusingan bidaan. Setiap pembida yang berjaya dalam sesuatu kategori membayar premium kategori itu.
Sumber
Disemak pada 26 Oktober 2026. Jurang, purata dan bidaan setiap COE ialah pengiraan COEkaki daripada keputusan LTA.