Kategori A vs B: Kos Sebenar Kereta yang Lebih Besar
Jurang COE hampir tertutup pada 2026, tetapi kereta Kategori B 2.0 liter masih berharga kira-kira $48,000 lebih daripada kereta Kategori A 1.5 liter, kebanyakannya dalam ARF dan cukai.
Pada 2026 COE bukan lagi yang menjadikan kereta Kategori B lebih mahal. Premium A dan B berada dalam lingkungan beberapa ribu dolar antara satu sama lain sepanjang tahun, dan A malah lebih mahal daripada B empat kali. Apa yang kereta lebih besar kenakan ialah nilai importnya yang lebih tinggi, yang menaikkan ARF dan cukai. Pada harga Oktober 2026, kereta Kategori B 2.0 liter biasa berharga kira-kira $48,000 lebih daripada kereta Kategori A 1.5 liter sebelum margin pengedar, atau kira-kira $5,200 lebih setahun sepanjang sepuluh tahun termasuk cukai jalan. Hampir tiada daripadanya ialah COE.
Jurang COE hari ini
| Kategori | Premium | Kuota | Bidaan diterima | Bidaan setiap COE |
|---|---|---|---|---|
| A | S$132,004 | 1,191 | 1,574 | 1.32 |
| B | S$131,901 | 923 | 1,149 | 1.24 |
| C | S$92,200 | 308 | 481 | 1.56 |
| D | S$10,778 | 539 | 611 | 1.13 |
| E | S$135,790 | 270 | 411 | 1.52 |
Dikemas kini selepas setiap pusingan bidaan. Setiap pembida yang berjaya dalam sesuatu kategori membayar premium kategori itu.
| Tahun | Jurang purata |
|---|---|
| 2021 | $13,798 |
| 2022 | $25,137 |
| 2023 | $27,263 |
| 2024 | $13,235 |
| 2025 | $17,835 |
| 2026 hingga Oktober | $3,375 |
Kategori A lebih mahal daripada B dalam pusingan kedua Februari, April, Jun dan Oktober 2026. LTA mengaitkannya dengan kereta elektrik, yang kuasanya boleh ditetapkan oleh perisian untuk muat dalam Kategori A, jadi kereta bernilai lebih tinggi kini bersaing untuk COE A. Lihat Kategori COE dijelaskan.
Dua kereta dibandingkan
Kereta petrol Kategori A dengan OMV $25,000:
| Butiran | Jumlah |
|---|---|
| Nilai pasaran terbuka (OMV) | S$25,000 |
| Duti eksais dan GST | S$7,700 |
| ARF berperingkat | S$27,000 |
| Rebat atau surcaj VES | S$0 |
| Yuran pendaftaran | S$350 |
| COE (pusingan terkini) | S$132,004 |
| Kos asas | S$192,054 |
Sebelum margin peniaga, insurans, plat nombor, cukai jalan dan OBU. Harga jualan peniaga lebih tinggi daripada kos asas ini.
Kereta petrol Kategori B dengan OMV $40,000, dalam jalur VES C1:
| Butiran | Jumlah |
|---|---|
| Nilai pasaran terbuka (OMV) | S$40,000 |
| Duti eksais dan GST | S$12,320 |
| ARF berperingkat | S$48,000 |
| Rebat atau surcaj VES | S$7,500 |
| Yuran pendaftaran | S$350 |
| COE (pusingan terkini) | S$131,901 |
| Kos asas | S$240,071 |
Sebelum margin peniaga, insurans, plat nombor, cukai jalan dan OBU. Harga jualan peniaga lebih tinggi daripada kos asas ini.
| Butiran | Kategori A, 1.5 liter | Kategori B, 2.0 liter |
|---|---|---|
| Kos sebelum margin pengedar | $192,054 | $240,071 |
| Rebat PARF pada sepuluh tahun (5%) | $1,350 | $2,400 |
| Kos pembelian setahun sepanjang sepuluh tahun | $19,070 | $23,767 |
| Cukai jalan setahun | $682 | $1,210 |
| Jumlah setahun | $19,752 | $24,977 |
Perbezaan $48,000 itu datang daripada ARF ($21,000 lebih), duti dan GST ($4,620 lebih), surcaj VES ($7,500) dan nilai import itu sendiri ($15,000). COE adalah $103 lebih murah dalam Kategori B pada pusingan itu. Insurans, bahan api dan servis biasanya lebih tinggi untuk kereta lebih besar juga.
Bila B berbaloi
- Anda memerlukan ruang atau kuasa untuk keluarga lebih besar, perjalanan jauh yang kerap atau menunda.
- Pakej pengedar mengecilkan jurang. Bandingkan harga akhir di jalan raya, bukan harga senarai.
- Kereta elektrik mengubah kiraan. Kereta elektrik 110kW ialah Kategori A, dan membayar ARF lebih rendah berkat rebat VES-nya. Versi lebih berkuasa bagi model yang sama ialah Kategori B. Semak varian yang tepat.
Apa yang mungkin berubah
LTA sedang berunding tentang penggabungan A dan B menjadi satu kategori, dengan rebat atau surcaj sehingga $15,000 bergantung pada nilai kereta. Jika diterima pakai, semua kereta akan membida untuk COE yang sama, dan kereta bernilai lebih tinggi akan membayar surcaj tambahan manakala kereta bernilai lebih rendah mendapat rebat. Tiada apa yang berubah sebelum LTA mengumumkan keputusan, yang dijangka dalam separuh pertama 2027. Lihat semakan kategori 2026.
Sumber
Disemak pada 25 Oktober 2026. Jurang dan kos ialah pengiraan COEkaki daripada keputusan LTA dan peraturan cukai yang diterbitkan.