Bagaimana Kereta Elektrik Mengubah Kategori A
Kereta elektrik meningkat daripada 6.9% pendaftaran baharu pada 2022 kepada 62.8% pada 2026. Peraturan 110kW, mengapa Kategori A kini menyaingi B, dan apa yang LTA cadangkan seterusnya.
Kereta elektrik telah mengubah Kategori A. Sejak Mei 2022, kereta elektrik sepenuhnya dengan kuasa sehingga 110kW layak untuk Kategori A, dan kereta elektrik meningkat daripada 6.9% pendaftaran kereta baharu pada 2022 kepada 62.8% dari Januari hingga Ogos 2026. Kerana kuasa kereta elektrik ditetapkan oleh perisian, pengeluar boleh memuatkan model bernilai lebih tinggi dalam had 110kW, jadi lebih ramai pembeli kini bersaing untuk COE Kategori A. Hasilnya: Kategori A lebih mahal daripada B empat kali pada 2026, dan LTA telah mencadangkan penggabungan kedua-dua kategori.
Bahagian kereta elektrik dalam pendaftaran baharu
Carta tidak tersedia. Nilai kekal tersedia dalam jadual data.
Lihat data sebagai jadual
| Tahun | Elektrik | Hibrid | Petrol | Lain-lain | Pendaftaran |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 6.9% | 18.2% | 47.9% | 27.0% | 30,939 |
| 2023 | 18.1% | 46.8% | 34.6% | 0.5% | 30,225 |
| 2024 | 33.6% | 48.5% | 17.8% | 0.1% | 43,022 |
| 2025 | 45.0% | 40.5% | 14.5% | 0.0% | 52,678 |
| 2026 | 63.1% | 31.5% | 5.5% | 0.0% | 40,986 |
| Tahun | Kereta baharu didaftarkan | Daripadanya elektrik sepenuhnya | Kongsi |
|---|---|---|---|
| 2022 | 30,939 | 2,146 | 6.9% |
| 2023 | 30,225 | 5,468 | 18.1% |
| 2024 | 43,022 | 14,448 | 33.6% |
| 2025 | 52,678 | 23,684 | 45.0% |
| 2026, Januari hingga Ogos | 36,646 | 23,028 | 62.8% |
Peraturan 110kW
Kereta petrol atau hibrid layak untuk Kategori A hanya jika enjinnya sehingga 1,600cc dan kuasanya sehingga 97kW. Kereta elektrik sepenuhnya layak dengan sehingga 110kW. Kertas rundingan LTA Oktober 2026 memberikan Tesla Model Y sebagai contoh model yang boleh jatuh dalam A atau B bergantung pada kuasanya. Sentiasa semak varian yang tepat: dua versi model yang sama boleh memerlukan COE yang berbeza.
Apa yang telah dilakukannya kepada premium
Carta tidak tersedia. Nilai kekal tersedia dalam jadual data.
Lihat data sebagai jadual
| Tempoh | Purata Kategori A | Purata Kategori B |
|---|---|---|
| 2023 | S$94,538 | S$121,801 |
| 2024 | S$90,495 | S$103,730 |
| 2025 | S$102,912 | S$120,748 |
| 2026 | S$120,931 | S$124,306 |
Kategori B dahulu jauh lebih mahal daripada A: $27,263 lebih secara purata setiap pusingan pada 2023. Pada 2026 jurangnya purata $3,375, dan A lebih mahal daripada B dalam pusingan kedua Februari, April, Jun dan Oktober. LTA berkata kerana kereta elektrik bernilai lebih tinggi boleh dikonfigurasikan untuk Kategori A, pembeli kereta pasaran besar dan kereta bernilai lebih tinggi semakin bersaing untuk COE yang sama.
Kementerian Pengangkutan berkata pada Mei 2026 bahawa permintaan kukuh, mungkin dibantu oleh harga kereta elektrik yang kompetitif. Kereta elektrik juga membayar cukai pendaftaran yang lebih rendah pada 2026 berbanding mulai 2027. Lihat membeli EV sebelum 2027.
Maksudnya bagi pembeli
- Kereta elektrik boleh lebih murah untuk didaftarkan. Dalam jalur VES A, pendaftaran 2026 mendapat sehingga $22,500 potongan ARF, ditambah Insentif Penerimaan Awal EV sehingga $7,500. Kedua-duanya mengecil pada 1 Januari 2027.
- Bandingkan kos operasi pada perbatuan anda. Kereta elektrik membayar cukai jalan mengikut kuasa, selalunya lebih daripada kereta petrol kecil, tetapi pengecasan biasanya lebih murah daripada petrol. Gunakan kalkulator EV lwn petrol.
- Pembeli kereta petrol bersaing dengan mereka. Kereta petrol 1.5 liter dan kereta elektrik 110kW membida untuk COE Kategori A yang sama.
Kos penuh untuk kereta elektrik Kategori A pada COE hari ini:
| Butiran | Jumlah |
|---|---|
| Nilai pasaran terbuka (OMV) | S$40,000 |
| Duti eksais dan GST | S$12,320 |
| ARF berperingkat | S$48,000 |
| Rebat atau surcaj VES | −S$22,500 |
| Insentif Penerimaan Awal EV | −S$7,500 |
| Yuran pendaftaran | S$350 |
| COE (pusingan terkini) | S$132,004 |
| Kos asas | S$202,674 |
Sebelum margin peniaga, insurans, plat nombor, cukai jalan dan OBU. Harga jualan peniaga lebih tinggi daripada kos asas ini.
Apa seterusnya
LTA membuka rundingan pada 8 Oktober 2026 tentang penggabungan Kategori A dan B menjadi satu kategori kereta penumpang, dengan rebat atau surcaj sehingga $15,000 berdasarkan OMV median model dan bukannya enjin atau kuasanya. Semakan dijangka selesai menjelang akhir 2026, dengan cadangan dalam separuh pertama 2027. Lihat semakan kategori 2026.
Sumber
Disemak pada 25 Oktober 2026. Bahagian pendaftaran ialah pengiraan COEkaki daripada pendaftaran baharu bulanan LTA mengikut jenis bahan api, sehingga Ogos 2026.