Penerimaan EV di Singapura: Penjejak Bulanan
Kereta elektrik membentuk 63.3% kereta baharu pada Ogos 2026 dan 62.8% setakat ini tahun ini, naik daripada 45.0% pada 2025. Bahagian bulanan, jenama dan insentif cukai.
Kereta elektrik membentuk 63.3% kereta baharu yang didaftarkan di Singapura pada Ogos 2026, dan 62.8% daripada 36,646 yang didaftarkan dari Januari hingga Ogos. Itu naik daripada 45.0% pada 2025, 33.6% pada 2024 dan 18.1% pada 2023. Puncak bulanan setakat ini ialah 70.1%, pada Jun 2026. Kereta petrol sahaja telah jatuh kepada kira-kira 5%; kebanyakan selebihnya ialah hibrid. Halaman ini dikemas kini apabila LTA menerbitkan pendaftaran setiap bulan.
Tahun demi tahun
Carta tidak tersedia. Nilai kekal tersedia dalam jadual data.
Lihat data sebagai jadual
| Tahun | Elektrik | Hibrid | Petrol | Lain-lain | Pendaftaran |
|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 18.1% | 46.8% | 34.6% | 0.5% | 30,225 |
| 2024 | 33.6% | 48.5% | 17.8% | 0.1% | 43,022 |
| 2025 | 45.0% | 40.5% | 14.5% | 0.0% | 52,678 |
| 2026 | 63.1% | 31.5% | 5.5% | 0.0% | 40,986 |
Hibrid termasuk hibrid plug-in. Bahagian dalam setahun mungkin tidak berjumlah 100% kerana diesel dan bahan api lain.
Bulan demi bulan
| Bulan | Kereta elektrik | Kereta baharu | Bahagian kereta baharu |
|---|---|---|---|
| Jul 2025 | 2,065 | 4,626 | 44.6% |
| Ogs 2025 | 2,055 | 4,650 | 44.2% |
| Sep 2025 | 2,336 | 4,704 | 49.7% |
| Okt 2025 | 2,081 | 3,956 | 52.6% |
| Nov 2025 | 2,232 | 4,395 | 50.8% |
| Dis 2025 | 3,093 | 6,390 | 48.4% |
| Jan 2026 | 2,355 | 4,266 | 55.2% |
| Feb 2026 | 2,237 | 4,007 | 55.8% |
| Mac 2026 | 3,087 | 5,049 | 61.1% |
| Apr 2026 | 2,982 | 4,553 | 65.5% |
| Mei 2026 | 2,930 | 4,478 | 65.4% |
| Jun 2026 | 3,357 | 4,791 | 70.1% |
| Jul 2026 | 3,200 | 4,953 | 64.6% |
| Ogs 2026 | 2,880 | 4,549 | 63.3% |
| Sep 2026 | 2,827 | 4,340 | 65.1% |
Kereta elektrik bateri; kereta hibrid, termasuk hibrid plug-in, tidak dikira sebagai elektrik. Bulan baharu ditambah apabila LTA menerbitkannya.
Bulan terkini dalam data kami:
| Jenis bahan api | Pendaftaran |
|---|---|
| Elektrik | 2,880 |
| Petrol | 247 |
| Petrol-Elektrik | 1,134 |
| Petrol-Elektrik (Palam Masuk) | 288 |
Pendaftaran bukan bida COE. Set data LTA ini mengira kereta baharu mengikut jenis bahan api; ia tiada kedudukan mengikut model, jumlah armada atau bilangan pengecas.
Jenama mana
BYD mendaftarkan 8,318 daripada 23,028 kereta elektrik dari Januari hingga Ogos 2026, kira-kira 36%. Tesla menyusul dengan 3,723, diikuti Chery, MG, GAC dan Xpeng.
| Jenama | Pendaftaran | Bahagian pasaran | Melalui pengimport selari |
|---|---|---|---|
| BYD | 8,318 | 36.1% | 0 |
| TESLA | 3,723 | 16.2% | 0 |
| CHERY | 1,522 | 6.6% | 0 |
| M.G. | 1,419 | 6.2% | 0 |
| GAC | 1,320 | 5.7% | 0 |
| XPENG | 1,064 | 4.6% | 0 |
| ZEEKR | 975 | 4.2% | 0 |
| B.M.W. | 790 | 3.4% | 1 |
| MAXUS | 419 | 1.8% | 0 |
| DONGFENG | 410 | 1.8% | 0 |
Kereta elektrik bateri sahaja, daripada pendaftaran bulanan LTA mengikut jenama dan jenis bahan api. Bahagian ialah daripada semua kereta elektrik yang didaftarkan.
Insentif cukai
Pada 2026 kereta elektrik dalam jalur VES A boleh mendapat potongan sehingga $30,000 daripada cukai pendaftarannya, melalui rebat VES dan Insentif Penerimaan Awal EV. Mulai 1 Januari 2027 insentif itu tamat dan rebat maksimum turun kepada $20,000. Lihat membeli EV sebelum 2027.
Data pendaftaran menunjukkan apa yang dibeli, bukan mengapa. Untuk kesan pada harga COE, lihat EV dan Kategori A.
Sumber
Disemak pada 26 Oktober 2026. Bahagian ialah pengiraan COEkaki daripada pendaftaran bulanan LTA.