Jalur VES 2026 dan 2027: Rebat dan Surcaj
Sehingga $22,500 ditolak daripada ARF atau $35,000 ditambah pada 2026, semakin melebar pada 2027. Jalur, peraturan pencemar terburuk, dan kereta yang sama dalam setiap jalur.
Skim Pelepasan Kenderaan (VES) menambah sehingga $35,000 kepada harga kereta baharu pada 2026, atau menolak sehingga $22,500 daripada ARF-nya, bergantung pada jalur pelepasannya. Pada 1 Januari 2027 jurang melebar: rebat jalur A jatuh kepada $20,000 dan surcaj naik kepada $15,000, $30,000 dan $45,000. Jalur A memerlukan pelepasan ekzos sifar, jadi pada praktiknya hanya kereta elektrik mendapat rebat, dan kereta petrol dalam jalur C1 atau lebih teruk akan berharga $7,500 hingga $10,000 lebih jika didaftarkan pada 2027 dan bukannya 2026.
Jalur dan kosnya
| Jalur | CO₂ (g/km) | Didaftarkan pada 2026 | Didaftarkan pada 2027 |
|---|---|---|---|
| A | 90 atau kurang, dan sifar untuk setiap pencemar lain | Rebat $22,500 | Rebat $20,000 |
| B | Melebihi 90 hingga 120 | $0 | $0 |
| C1 | Melebihi 120 hingga 159 | Surcaj $7,500 | Surcaj $15,000 |
| C2 | Melebihi 159 hingga 182 | Surcaj $22,500 | Surcaj $30,000 |
| C3 | Melebihi 182 | Surcaj $35,000 | Surcaj $45,000 |
Jalur ditetapkan oleh pencemar terburukkereta, bukan puratanya. LTA menguji lima: karbon dioksida (CO₂), hidrokarbon, karbon monoksida, nitrogen oksida dan zarah halus, masing-masing dengan ambangnya sendiri. Kereta dengan CO₂ rendah tetapi nitrogen oksida tinggi jatuh dalam jalur nitrogen oksidanya. Kereta elektrik dinilai pada CO₂ daripada elektrik yang digunakan, pada 0.4g setiap Wh.
Rebat tidak boleh menurunkan ARF di bawah $5,000 untuk kereta petrol atau hibrid, atau di bawah $0 untuk kereta elektrik. Surcaj dibayar di atas ARF; ia bukan sebahagian daripadanya.
Kereta yang sama dalam setiap jalur
| Jalur | 2026 | 2027 | Perubahan |
|---|---|---|---|
| A, kereta elektrik | $0 | $7,000 | +$7,000 |
| B | $27,000 | $27,000 | $0 |
| C1 | $34,500 | $42,000 | +$7,500 |
| C2 | $49,500 | $57,000 | +$7,500 |
| C3 | $62,000 | $72,000 | +$10,000 |
Kereta elektrik itu tidak membayar apa-apa pada 2026 kerana rebat jalur A sebanyak $22,500 dan Insentif Penerimaan Awal EV bersama-sama melebihi ARF-nya. Insentif itu, 45% daripada ARF sehingga $7,500, tamat pada 1 Januari 2027. Bagi kereta elektrik lebih besar dengan OMV $40,000, ARF naik daripada $18,000 kepada $28,000.
Kos penuh untuk mana-mana OMV dan jalur pada COE hari ini:
| Butiran | Jumlah |
|---|---|
| Nilai pasaran terbuka (OMV) | S$25,000 |
| Duti eksais dan GST | S$7,700 |
| ARF berperingkat | S$27,000 |
| Rebat atau surcaj VES | S$7,500 |
| Yuran pendaftaran | S$350 |
| COE (pusingan terkini) | S$132,004 |
| Kos asas | S$199,554 |
Sebelum margin peniaga, insurans, plat nombor, cukai jalan dan OBU. Harga jualan peniaga lebih tinggi daripada kos asas ini.
Kereta mana dalam jalur mana
Hanya kereta elektrik sepenuhnya boleh mencapai jalur A, kerana setiap pencemar selain CO₂ mesti sifar. Bagi kereta lain, jalur bergantung pada keputusan ujian varian yang tepat, dan dua versi model yang sama boleh jatuh dalam jalur berbeza. Senarai kos kereta bulanan LTA menunjukkan jalur setiap model yang dijual. Tanya pengedar tentang jalur varian yang anda beli, dan semaknya dalam perjanjian jualan.
Maksudnya bagi pembelian anda
- Membeli kereta jalur C: mendaftar pada 2026 menjimatkan $7,500 hingga $10,000 surcaj. Semak tarikh pendaftaran pengedar dalam kontrak, bukan tarikh tempahan.
- Membeli kereta elektrik: mendaftar pada 2026 menjimatkan sehingga $10,000, iaitu insentif $7,500 ditambah rebat VES $2,500. Lihat membeli EV sebelum 2027.
- Memikirkan rebat kemudian: rebat PARF ialah bahagian daripada ARF yang sebenarnya dibayar. Rebat VES yang besar bermakna rebat PARF yang kecil, dan surcaj tidak dikira. Lihat ARF, PARF dan rebat COE.
Semak ARF mana-mana kereta dengan Kalkulator ARF.
Sumber
Disemak pada 25 Oktober 2026. Angka contoh ialah pengiraan COEkaki daripada jalur yang diterbitkan LTA.